Бодинок з цегли чи «канадська технологія»?

Є така гарна українська приказка: «Кожен кулик своє болото хвалить». Проте спробуємо порівняти будинок з теплої цегли і будинок з дерев’яного каркаса за такими параметрами.

1. Вартість будівництва
Різниця в ціні є тільки на етапі «коробки». А точніше в меншій вартості полегшеного фундаменту і дерев’яних стін. Рекламна вартість будівництва каркасного будинку 130-150 $ за 1 м2 — це вартість лише каркаса будинку, навіть без фундаменту. Покрівля, зовнішня і внутрішнє оздоблювання коштуватимуть приблизно скільки ж, як і в цегляному будинку. Якщо звичайно закладати рівнозначні матеріали.

Є ще один момент. Щоб в каркасному будинку була хорошє мікросередовище (бо зовнішні стіни не дихають), необхідно виконати припливно-витяжну вентиляцію. Хороший каркасний будинок «під ключ» з системою припливно-витяжної вентиляції та благоустроєм ділянки коштуватиме як і цегляний.

2. Швидкість будівництва
Тут ми звичайно програємо. Основна перевага каркасного будинку полягає в швидкості монтажу. Каркасний будинок з оздобленням будується в середньому від 3 місяців; Класичний цегляний будинок, якщо без поспіху, з технологічними перервами близько одного року. Чому прагматичні бізнесмени американці будують каркасники? Бо це швидка оборотність коштів.

Поки ми будуємо 1 будинок, вони склепають 4 і зароблять відповідно більше. Зараз цю тему розвивають і на наших теренах.

3. Теплоізоляція будівлі
Будинок з теплої цегли теплий навіть без додаткового утеплювача зовнішніх стін. У базовій комплектації ми використовуємо теплий 44-й блок і на цьому етапі відходимо від утеплювачів. Стіна з такого блоку по теплопровідності еквівалентна півтораметрової стіні зі звичайного повнотілої цегли або цегляної стіни в півтора цегли і 10-12 см високоефективного утеплювача. Каркасний будинок теплий, тому що його зовнішня стіна власне і складається з одних утеплювачів.

4. Комфортна середовище всередині будинку
Стіна з цегли дихає, немає надмірної вологості або сухого повітря. Відбувається природний обмін повітря з довкіллям — зовнішні стіни будинку дихають (якщо, звичайно, зробити все правильно).Каркасніки — це термос, питання комфортного внутрішнього середовища вирішується гарною, однак недешевою приточно-витяжною вентиляцією.

5. Екологічність матеріалів
Про екологічність каркасних будинків існує безліч легенд, але очевидно фанера з продуктів переробки деревини, склеєних фенолом і пінопласт трохи відрізняються від природної глини, з якої зроблена тепла цегла.

6. Пожежостійкість
Очевидно, що дерев’яний каркасний будинок, навіть після всіх протипожежних заходів більш схильний до вогню, ніж цегляний.

7. Міцність конструкцій будинку
Всі пам’ятають американські фільми, де стіни ламають ударом кулака. Загалом, кміцність каркасников не надто якось асоціюється з «моєї фортецею», але жити в ньому досить безпечно.

8. Термін експлуатації
Каркасний будинок при правильному будівництві і експлуатації повинен прослужити близько 50 років. Будинок з цегли чи керамічного блоку, як ми знаємо має практично необмежений термін експлуатації. В Європі, ніж старше цегляний будинок, тим крутіше 🙂 Якщо Ви будуєте будинок для себе — каркасний згодиться, але якщо для себе і наступних поколінь — лише цегляний!

Це моя суб’єктивна думка: каркасний будинок має сенс будувати, якщо будинок буде невеликий (до 100 м2) або бюджет дуже обмежений і потрібно терміново вселиться в новий будинок.

Якщо Ви хочете побудувати капітальний будинок для великої родини, це однозначно будинок з цегли.

Якщо ж Ви захочете побудувати хороший каркасний будинок, можемо порекомендувати хороших фахівців.

Звертайтеся!

З повагою, Максим БУДНІК

ще статті