Навіщо потрібен проект?

Чи можна побудувати будинок без проекту? Відповідь: так, але не робимо цього ніколи. Бо будівництво будинку без проекту: це дорого, некрасиво і часто небезпечно для життя. Більшості наших клієнтів це зрозуміла і без наших пояснень, але часом зустрічаються люди, які вкладають сотні тисячі в будівництво свого житла і економлять на проекті. Давайте розберемося.

Отже, основні питання, які вирішує проект, це:

архітектура (гарненький будиночок, функціональне планування, зонування приміщень, правильне розташування на ділянці відносно сторін світу і правильна посадка щодо прилеглих будівель, доріг, комунікацій тощо);

конструктив (правильно розрахований і запроектований будиночок буде радувати вас, дітей та наступні покоління, в ньому буде тепло, стіни будуть без тріщин, ніде нічого не буде промерзати, мокріти, приміщення будуть грамотно вентилюватися);

економіка (на етапі кошторису ви будете точно розуміти скільки і яких матеріалів потрібно, а відповідно і зважувати свої витрати).

Якісний проект будинку — це художній твір, в якому працюють свої закони пропорції, розміри, кольори, фактури, дуже часто буває так, що будь-який крок в сторону порушує весь ритм і художній твір перетворюється на карикатуру. Ось чому навіть вносити зміни в готовий проект повинен автор проекту, або грамотний архітектор.

Тому після будівництва «за планами» без проекту і виходячи з «дуже великого досвіду виконроба» зазвичай виходить будинок, м’яко кажучи, — «не дуже». Можна просто для інтересу проїхатися по нашим заміським селищам і побачити цих «красенів». Будинок, побудований без проекту, побачить кожен, хто більш-менш розбирається в архітектурі, або людина з вродженим почуттям гармонії.

Будівництво без проекту може бути небезпечним для життя.

Для будь-якого проекту повинна виконуватися прив’язка фундаменту до геології ділянки. Якщо потенційний підрядник каже, що цього не потрібно — можете сміливо із ним прощатися.

Результат неправильно розрахованого фундаменту — найменш шкідливе, — волосяні тріщини в стінах, які з часом будуть збільшуватися; а бувають такі тріщини, куди можна і кулак засунути, а це вже неприємна проблема, так як такий будинок уже непридатний до експлуатації. Якісно виправити в побудованому котеджі неправильно розрахований фундамент — це дуже і дуже клопітно й відповідно дорого.

Також проект вирішує питання з гідроізоляцією фундаментів, підвалів, цокольних поверхів. Позначаються в проекті будинку якісна теплоізоляція фундаменту, стін, покрівлі, підлоги і перекриття, а також багато інших важливих питань.

Без проекту — це дорого.

Будувати без проекту вигідно тільки виконробу, так як для нього відкривається широкий спектр можливостей для роздування кошторису. Можна зробити так, а можна і так «як мені буде вигідніше».

Інженер-конструктор, розраховуючи конструкції, отримує дані про те, скільки чого потрібно закласти: арматура такого діаметру, бетон такої марки, такий перетин конструкцій.

При будівництві без проекту все береться на-око, найчастіше це жахлива перевитрата, щоб підстрахуватися. Вартість типового проекту з прив’язкою або індивідуального проекту це в середньому 1-3% від вартості будівництва, а перевитрата матеріалів, якщо будувати без проекту, може сягнути 10-20%.

Отже, виходячи з вищесказаного, наша компанія ніколи не будує без проекту. Часто до нас звертаються замовники з картинками, ну сподобалися людині фасади або будинок, який десь закордоном побачив, в такому випадки — ми допрацьовуємо ескізи до стадії проекту і тільки тоді починаємо будівництво.

Будувати без проекту — це як відправиться в дуже складне подорож без заздалегідь спланованого маршруту, де тебе на кожному кроці будуть очікувати небезпеки.

ще статті